Djevojčice u STEM-u

Ove godine naša škola prvi put se pridružila projektu “Djevojčice u STEMU-u” koji osvaja stotine škola u Hrvatskoj. Naša škola sudjelovala je jedina iz BiH i to s dva tima. Cilj projekta je potaknuti ljubav prema prirodnim znanostima i informatici među djevojčicama 8. i 9. razreda te razviti ključne kompetencije za 21.st.

Učenice naše škole koje su sudjelovale su:

 1. Tamara Stanić VIII.3
 2. Marija Lazić VIII.1
 3. Anabela Kožul VIII.3
 4. Elizabeta Bošnjak VIII.3
 5. Petra Barešić IX.1
 6. Lucija i Katarina Grubešić IX.2
 7. Andrea Vukoje IX.3

pod mentorstvom nastavnica Tanje Čiča, Kornelije Okić i Valentine Vidović.

Učenice su uradile sljedeće aktivnosti:

 • predstavljanje mentora i škole,
 • izrada loga,
 • intervju sa znanstvenicama i
 • plakat na temu “Jedan dan u životu znanstvenice “.

Učenice su pokazale zavidno znanje i logičko zaključivanje, te sposobnost primjene znanja u svakodnevnom životu i veliko interesiranje za prirodne znanosti. Iako nastavni planovi i programi nisu identični iz kemije, biologije i informatike u BiH i RH naše učenice su se jako dobro snašle i ostvarile jako dobre rezultate. Jedan tim je sudjelovao u natjecanju Djevojčice u STEMU-u, a drugi u natjecanju Djevojčice u informatici. Oba tima su bila u prvoj polovici natjecatelja nakon rezultata. U projektu je sudjelovalo preko 300 škola.

Naše učenice kao i njihove mentorice su zadovoljne rezultatima i raduju se daljnjoj suradnji.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)