EUROPSKI TJEDAN ROBOTIKE 2019

Članovi Robotičke sekcije i ove godine pripremili su radionice i predavanja povodom #ERW2019.

Vrijedna ekipa nakon robotičkog vikenda provedenog u Zenici započela je prvo kolo natjecanja koje je ujedno i kvalifikacija za državno 2020.godine.
Natjecanje traje tri dana, a sudjeluje više od 60 učenika koji su članovi sekcije.

Dok čekamo zvanične rezultate jedan dio ekipe danas je u OŠ “Gromiljak” održao zanimljiv workshop pod nazivom “raSTEM uz STEM”. Petra, Sanor, Ivano, Leonardo i Antun realizirali su workshop sa učenicima petog razreda. Kroz igru i zabavu učenici OŠ “Gromiljak” uspješno su naučili kako robot može pratiti liniju, zaustaviti se kada naiđe na prepreku, slati signale drugim robotima ili preći zadanu stazu. U svom izlaganju Sanor i Ivano upoznali su učenike sa robotikom, mogućnostima mBot robota te radom sekcije u našoj školi.

Zahvaljujemo se ravnateljici OŠ “Gromiljak”, gospođi Luciji Franković te nastavnici informatike Tamari Kobačić na lijepoj suradnji.

Učenici su workshop realizirali uz podršku i pratnju nastavnice Valentine Vidović.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)