Obilježili smo Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece i Međunarodni dan dječjih prava

Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece obilježavamo 19.11., a 20.11. obilježavamo Međunarodni dan dječjih prava. U skladu s tim pedagoginja škole Vedrana Vukoja održala je radionice na temu dječjih prava i komunikacije. Cilj prve radionice je upoznati učenike s dječjim pravima koja su zaštićena Konvencijom o pravima djece. Promoviranje dječjih prava je obveza svih nas i dužni smo prepoznati i reagirati ukoliko se ona krše.

Druga radionica ima za cilj vježbanje pozitivne komunikacije kako nam nerazumijevanje ne bi izazivalo probleme u vidu konflikata koji najčešće dovode i do nasilja. Naučili smo što je to asertivna reakcija u komunikaciji kroz vježbu ti-ja poruke. U radionicama su sudjelovali učenici sedmih i osmih razreda. U situaciji uzrokovanom pandemijom korona virusa ne smijemo zaboraviti da dijete ima prvenstveno pravo biti dijete (pravo na obrazovanje, zdravstvenu njegu, zabavu, odmor i igru, pravo na zaštitu od nasilja…).

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)