Prevencija vršnjačkog nasilja

Pedagoginja i psihologinja naše škole održale su niz aktivnosti na temu prevencije vršnjačkog nasilja.

✅️U višim razredima psihologinja je održala edukativno predavanje na temu vršnjačkog nasilja, uz kratkometražni film “Preobražaj”. Film ima edukativni karakter i urađen je s ciljem ukazivanja na trenutnu problematiku, s jakom porukom: “Neka vršnjačko nasilje ostane samo u filmu”. Održane su i radionice na teme “Kako sačuvati mentalno zdravlje” i “Učinkovite strategije učenja”.

✅️Pedagoginja škole, u suradnji s asistenticom u nastavi, održala je radionice “Duga osjećaja” za mlađe učenike, koja za cilj imaju prevenciju nasilja. Naglasak je bio na prepoznavanju pozitivnih i negativnih emocija kod djece i imenovanju istih kako bi uspješnije rješavali međusobne sukobe.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)