“Volonteri nisu plaćeni, ne zato što su beskorisni, već zato što su neprocjenjivi.” Sherry Anderson.

🫶 Povodom današnjeg Međunarodnog dana volontera Vijeće učenika, zajedno s koordinatoricama Anitom Kristić i Vedrana Mišanović Vukoja, posjetili su dvije žene koje žive same, a u suradnji sa Službom za socijalnu skrb, Općina Kiseljak.
🫶 Koordinatorice su informirale učenike što je volontiranje i potaknule na doživljaj tog iskustva. Volonterski rad potiče na humanost, solidarnost, toleranciju, empatiju, emocionalnu i socijalnu osjetljivost, te na takav način doprinosi dobrobiti zajednice i društva u cjelini.
🫶 Svojim dolaskom obogatili su njihovo slobodno vrijeme, družili se s njima, razgovarali i pomogli oko kućanskih poslova.
🫶 Hvala dobrim ljudima jer smo
zahvaljujući njihovim donacijama donijeli i prigodne darove.
Nadamo se da ćemo našim primjerom potaknuti i druge ljude na volontiranje, naročito u vrijeme nadolazećih blagdana.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)