Dan ružičastih majica

?

Dan ružičastih majica, odnosno Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja obilježava se zadnje srijede u veljači diljem svijeta.

Sve je počelo 2007. godine kada su srednjoškolca u gradu Berwick u Kanadi vršnjaci maltretirali jer je u školu došao u ružičastoj majici. Nekoliko dana kasnije njegovi prijatelji organizirali su prosvjed. David Shepherd i Travis Price također su došli u školu u ružičastim majicama, kupili su ih još 50-ak i dijelili drugim mladićima.

Shvatio sam da dvoje ljudi može smisliti nešto, provesti to i napraviti čuda – rekao je tada 17-godišnji Travis. Kada su podijelili sve majice svojim kolegama, naišao je i maltretirani mladić. – Izgledao je kao da mu je pao teret s leđa. Akcija je vrlo brzo postala globalna.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)