Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, odnosno Dan ružičastih majica

Vršnjačko nasilje predstavlja veliki problem koji može ostaviti trajne posljedice, zbog čega su naši učenici i djelatnici dali podršku, kako bi podigli svijest o ovom problemu.

Ispred Vijeća učenika, učenica Petra Barešić, osmim i devetim odjelima, održala je prezentaciju na temu vršnjačkog nasilja. Osim općih informacija, što je vršnjačko nasilje i koje su vrste vršnjačkog nasilja, Petra je govorila i iskustvima drugih učenika, kao i posljedicama koje nasilje ostavlja na mentalno zdravlje djece. Kako smo nedavno u istim odjelima sproveli istraživanje s ciljem ispitivanja iskustava s vršnjačkim nasiljem, pročitali smo i dobivene rezultate. Na kraju prezentacije imali smo osvrt kome prijaviti nasilje, kako reagirati te diskusiju o svemu rečenom.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)