Svjetski dan borbe protiv dijabetesa

Povodom Svjetskog dana borbe protiv dijabetesa, u organizaciji sekcije Crvenog križa koju vodi nastavnica Marija Tomičić, za djelatnike naše škole održana je edukacija pod nazivom “S dijabetesom na ti”, koju je u ime Crvenog križa Kiseljak održao Mateo Vukoja, magistar zdravstvene njege. Nakon prezentacije svoja iskustva prenijele su i majke naših učenika koji boluju od ove bolesti, a posebno dirljiva je bila prezentacija gđe Jelene Oroz pod nazivom “Jedan dan u životu malog dijabetičara”, u čijoj su prezentaciji sudjelovale i učenice SŠ “Ivan Goran Kovačić” , te izlaganje gđe Ivane Kvasina koja je ukazala na ozbiljnost situacije naglasivši ulogu nastavnika u životu njihove djece ističući da su nastavnici drugi roditelji, druge majke te da moraju preuzeti odgovornost u određenim situacijama kada dođe do oscilacije razine šećera u krvi.

Prezentaciji su prisustvovali i učenici iz Kreševa i Brestovska, u pratnji majki, koji se također bore s ovom bolešću.

Cilj edukacije bio je informiranje i senzibiliziranje nastavnika o ovoj tematici te kako tijekom nastavnog procesa pravovremeno i ispravno reagirati u određenim situacijama.

Po završetku edukacije volonterke Crvenog križa Kiseljak upriličile su besplatno kontroliranje razine šećera u krvi.

Zahvaljujemo se svim sudionicima ovog događaja koji su nas educirali o ovoj iznimno važnoj tematici, Crvenom križu Kiseljak na doniranim trakicama i lancetama te ljekarnoj “Vita” Kiseljak koja je donirala dva glukometra.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)